Di Resta “ndez” Monakon: “Fiton Alonso”

0

Britaniku i “Force India” ka drejtuar fitoren e Monakos drejt pilotit të njëvëndëshes kokëkuqe.

“Duhet të kishtë fituar në vitin 2012”-ka thënë Paul di Resta- “pavarsisht problemeve që pati në cmimin e Malajzis dhe Bahreinit ka treguar që është një pilot shumë i fortë edhe këë vit. Për mua fiton ai” , ka deklaruar për gazetarët piloti britanik.

“Vetel? Erdhi në Formula 1 para meje , por sinqerisht duhet të kisha kaluar unë para në këtë kategori. Ai ishte më me fat” ka shtuar Di Resta.

Vetel dhe Di Resta janë përballur më parë në kategorinë e Formula 3 në 2007 , të cilën e fitoi britaniku , por ishte kampioni gjerman ai që kaloi në kategorinë profesionale të Formula 1.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here