Dështon seanca ndaj Nazime Vishës

0

18-vjeçarja akuzohet se ka vrarë 45-vjeçarin Fiqiri Muça, ngjarje e ndodhur në fshatin Kërrabë të vitit të shkuar.

Pak ditë më parë, Gjykata e Tiranës vendosi që të procedojë me gjyq të shkurtuar 18 vjeçaren Visha, pas kërkesës së bërë prej palës mbrojtëse  për procedimin e saj me këtë formë gjykimi.

Kërkesa u pranua pasi Visha e ka marrë përsipër krimin, dhe ka bashkëpunuar plotësisht me prokurorinë për të zbardhur rastin. Në seancën e radhës pritet që  prokuroria të japë pretencën.  18 vjeçarja Nazime Visha akuzohet si autore e vrasjes me armë zjarri të shtetasit Fiqiri Muca, me të cilin ajo pretendohet se kishte patur një lidhje intime.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here