Deputetët “llafazanë” dhe “memecë” në Kuvend

0

Foltorja e Kuvendit të Shqipërisë njeh plot 20 deputetë të cilët nuk kanë diskutuar asnjëherë në 20 seancat e zhvilluara së fundi dhe kjo listë përbëhet më së shumti nga deputetë të Partisë Socialiste.

5 deputetët e parë të cilët nuk kanë shijuar asnjëherë foltoren nisin me Sadri Abazin, Ben Blushi, Tom Doshi, Vangjel Dule dhe Bashkim Fino, ndërsa ata të cilët kane folur vetëm një herë janë: Astrit Bushati, Majlinda Bregu, Agim Leka, Gazmend Oketa dhe Ilir Gjoni.

Ish – kryeministri Sali Berisha ka diskutuar vetëm 3 herë në këto seanca, por në të tre rastet ai ka folur më gjatë se ç’mund të ketë folur gjysma e parlamentit në një sesion.

Sipas Vizion Plus, për shkak edhe të detyrës si Kryetare e Kuvendit, Jozefina Topalli numërohet të ketë folur më shumë në Kuvend, plot 542 herë e ndjekur nga deputeti socialist Erjon Braçe me 21 herë, Gramoz Ruçi me 17 herë po aq sa ka edhe Spiro Ksera, dhe Astrit Patosi me 11 herë.

Deputetët të cilët nuk kanë folur asnjëherë nga foltorja e Kuvendit:

Sadri Abazi
Ben Blushi
Tom Doshi
Vangjel Dule
Bashkim Fino
Artan Gaçi
Skënder Hasa
Arben Isaraj
Ervin Koçi
Lefter Koka
Valentina Leskaj
Armando Prenga
Dritan Prifti
Ilir Rusmajli
Rudina Seseri
Enkelejda Shkreli
Paulin Sterkaj
Dashamir Tahiri
Olta Xhaçka
Fidel Ylli

20 deputetët të cilët kanë folur vetëm një herë:

Astrit Bushati
Majlinda Bregu
Agim Leka
Gazmend Oketa
Ilir Gjoni
Shegush Ligori
Fatmir Xhafa
Arben Çuko
Ermelinda Meksi
Rajmonda Bulku
Ndriçim Banasi
Kosta Barka
Ndrec Deda
Arion Muçaj
Qemal Minxhozi
Hazir Gashi
Marko Bello
Luiza Xhuvani
Dashamir Peza
Kastriot Islami

/Osman Stafa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here