Delvinë, zjarri rrezikon puset e gazit

0

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e Delvinës pasditen e sotme.

Nga të dhënat paraprake mësohet se flakët e zjarrit kanë djegur një sipërfaqe të madhe me dru frutorë dhe po përhapen në mënyrë intensive në kodrat përreth, ndimuar dhe nga era e madhe, ndërsa mësohet se rrezikohen dy puse gazi që ndodhen shumë pranë zonës së përfshirë nga zjarri.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta zjarrëfikëse , por situata vazhdon të jetë mjaft problematike.

/Elona Tereziu/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here