David Vija “pushton” Atletiko Madridin

0

Ish-sulmuesi Katalanas, Spanjolli David Vija është prezantuar në mënyrë spektakolare te Atletko Madrid, para 20 mijë tifozëve.

David Vija shprehet i lumtur për aventurën e tij të re: “Jam në formë të shkëlqyer dhe nuk dua që këto vite ti kaloj në pankinë. Jam shumeë i lumtur që do të mbaj veshur fanellën e Atletikos, dhe jam i bindur se do të realizojmë një sezon të shkëlqyer”- është shprehur David Vija për mediat Spanjolle.

Gjatë prezantimit të tij në stadium, disa tifozë kanë kaluar forcat e sigurisë dhe kanë vrapuar drejt tij për ta përqafuar.

Atletiko Madrid për të marrë shërbimet e sulmuesit, ka derdhur në arkën e klubit Katalanas, një shifër e cila mund të arrijë maksimumi 5.1 milionë euro.

 

/ Klajdi Lleshi /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here