Dashuria ska kufi, 88-vjeçarja martohet në azil

0

Një grua 88-vjeçare nga SHBA-ja e cila jetonte e vetme në  një  azil pleqsh ka gjetur aty brënda dashurinë e jetës së saj.

Betty Anne Allshouse nuk e besonte më në dashuri pasi kishte kaluar e vetmuar gjithë jetën e saj, deri n momëntin që njohu Valterin, një tjetër azilant.

”Ishte dashuri me shikim të parë për në të dy dhe disa muaj më vonë kur Valter më kërkoi të martohesha me të ,kam pranuar direkt”, është shprëhur Betty që nuk mund ta fshihte entuziazmin e saj.

Ajo u martuar me një burrë 10 vjet më të ri  dhe tani i të dy vazhdojnë të jetojnë ende në dhomat e tyre por mund të vizitojnë njëri-tjetrin në orët e ditës dhë të natës.

Dashuria nuk njeh moshë,kur ju ende keni dëshirë për t’i jetuar emocionet tuaja deri në fund dhe të përjetoni sërish ndjenja të forta

/Asida Sida/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here