Damask, 500 viktima nga armët kimike

0

Forcat e presidentit  Bashar al Assad akuzohen se kanë përdorur armë kimike në sulmin e radhës në rrethinat e Damaskut.

Në spitalin e Kafr Batna në lindje të kryeqytetit konfirmohet të jenë dërguar 30 trupa të pajetë.

Nga komiteti lokal për kordinimin sirian raportohet për qindra viktima dhe të plagosur, në mes tyre gra dhe fëmijë, si rezultat i përdorimit të armëve kimike nga forcat e al Asad.

Sipas Al Arabiya numërohen mbi 500 viktima, ndërkaq qeveria siriane mohon të ketë përdorur armë kimike në Damask e Ghouta.

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here