Daçiç: Në fletëvotime lejohet logoja e KQZ-së

0

Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, thotë se në fletëvotimet për zgjedhjet lokale mund të lejohet logoja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve në Kosovë.

“Për Serbinë është e papranueshme që në fletëvotime të ketë shenja të shtetit të Kosovës, sepse një gjë e tillë dëmton neutralitetin e zgjedhjeve dhe nuk është praktikë askund në botë. Eventualisht mund të pranojmë që në fletëvotime të jetë logo e KQZ-së së Kosovës”, ka thënë Daçiq për gazetën serbe Novosti

Mediat raportojnë se tema e vetme e takimit të sotëm do të jetë diskutımi mbi pamjen e fletëvotimit.

/Jola Llozhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here