Çiklizëm: Mark Cavendish tërhiqet nga Abu Dhabi Tour pas rrëzimit në fazën e hapjes

0

_100117453_cavendish_getty

Mark Cavendish i Britanisë u tërhoq nga turneu i Abu Dhabit gjatë fazës së parë pasi u rrëzua në të njëjtën shpatull që pati thyer në Tour de France vitin e kaluar.

Nuk është ende e qartë se sa serioz është lëndimi i Manxman-it 32-vjeçar.

Ai u detyrua të tërhiqej nga Tour de France i vitit 2017 kur ra dhe theu shpatullën e tij të djathtë.

Piloti i kipit të Dimension Data u përplas me kampionen botërore Peter Sagan para goditjes së barrierave në një fund të sprintit në garën e katërt të korrikut.

Ai e nxori të njëjtën shpatull kur u rrëzua nga turneu në fazën e hapjes në vitin 2014.

BBC Sport

Përshtati: A.T

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here