Cardiff City humbet sulmuesin

0

Sulmuesi më i ri i Cardiff City ishte argjentinasi Emiliano Sala  i blere nga klubi i Nantes në Francë  . Pasi arriti një kontratë 3-vjecare me skuadren e Cardiffit ne premier league futbollisti u kthye në Francë për tu përshëndetur me shokët e skuadrës.

Mesa duket kjo ka qenë dhe pershendetja e tij e fundit me shoket e skuadres pasi avioni me të cilin udhëtonte prej 24 orësh është në kërkim pas zhdukjes të menjëhershme nga radari afër kanalit të anglisë. Sulmuesi kur ka mbërritur ne Francë ju ka treguar shokëve të tij se udhëtimi nuk ishte aspak i këndshëm. Ai u kthye ne Angli me të njëjtin avion, i cili është akoma i zhdukur bashke me sulmuesin e Cardiff City .

download

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here