Bylykbashi, Rama po bën kurban reformën në drejtësi për të mbrojtur Saimir Tahirin

0

 

OERD BYLYKBASHI

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi deklaroi se kryeministri po bën kurban reformën në drejtësi për të mbrojtur Saimir Tahirin dhe personazhe të njohur të krimit.

Në një deklarate nga Kryesia e Kuvendit,deputeti Oerd Bylykbashi delaron se Rama nuk mund të bejë drejtësi pa dënuar Sajmir Tahirin dhe të tjerët që mbështesin këtë qeveri

Sipas tij, Rama u siguron lirinë dhe paprekshmërinë, kriminelëve me të cilët ka ardhur në Pushtet

 

Ndërsa Nezar Seitin, llogaritarin e Habiljave, dëshmitarin kyç të milionave të drogës që ka marrë Saimir Tahiri, shkeli ligjin dhe e ekstradoi vetëm për të sabotuar hetimin e Sajmir Tahirit.

Edi Rama ka ngritur në këmbë shtetin, qeverinë dhe drejtësinë e kapur, si dhe po bën kurban reformën në drejtësi për të mbrojtur Saimir Tahirin, sepse kështu mbron veten e tij dhe pushtetin e tij të lidhur me krimin e organizuar dhe trafikun ndërkombëtar të drogës”- theksoi  deputeti Bylykbashi

Përgatiti: E.B

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here