Bulqizë, dhunon barbarisht fqinjët në një konflikt pronësie

0

Anëtarët e një familje kanë dhunuar barbarisht fqinjët e tyre për shkak të një konflikti pronësie.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Osten të Bulqizës, ku katër anëtarët e familjes së Hekuran Satës janë dhunuar nga anëtarët e familjes Koçi, fqinj me njëri-tjetrin.

Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se 28 vjeçarit i janë thyer këmbët dhe më pas është hedhur nga një urë. Po ashtu edhe anëtarët e Hekuran Sata kanë marrë plagë të rënda në trup.

Të dyja familjet janë shtruar në spitalin e bulqizës dhe po marrin ndihmën e parë mjekësore, ndërkohë gjendja e 28 vjeçarit paraqitet më e rënduar.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here