Bregu: Berisha garantoi standartin e zgjedhjeve

0

Majlinda Bregu një prej zyrtareve të PD-së që komentoi gjatë ditës së djeshme në Facebook rezultatin e këtyre zgjedhjeve parlamentare që lamë pas.

“Ndjehem krenare për përpjekjet tona të përbashkëta, për vendosmërinë dhe fushatën e mrekullueshme që bëmë të gjithë bashkë. Ndjehem krenare që jemi forca politike që me Sali Berishën në krye, shkëputi Shqipërinë nga diktatura me zgjedhje të lira, që i dha Shqipërisë mundësinë të jetë sot anëtare e denjë e NATO-s dhe nesër e Bashkimit Europian, rrugën drejt të cilit e garantoi standardi i këtyre zgjedhjeve. Partia Demokratike është aset kombëtar dhe ne, anëtarët, mbështetës e votues të saj, jemi vendosmëria për të ecur PËRPARA!”-shkruan Bregu në një nga postimet e saj.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here