Berisha takon Trpevskin

0

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka pritur sot në zyrën e tij ambasadorin në largim të Maqedonisë, Vele Trpevskin me rastin e mbarimit të mandatit të tij.

Në këtë takim Kryeministri Berisha ka vlerësuar marrëdhëniet midis dy vendeve tona fqinje por nuk ka lënë pa përmendur as edhe projektet e mëdha që kanë interes të përbashkët.

Berisha ka falenderuar ambasadorin për bashkëpunimin e tyre në projektet e rrugës së Arbërit si dhe tunelit të Elbasanit duke premtuar edhe thellimin e këtyre marrëdhënieve të mira fqinjësore.

Nuk ka qëndruar jashtë bisedimeve edhe projekti i gazsjellësit TransAdriatik (TAP), ku u tha se ky është një projekt shumë i rëndësishëm jo vetëm për Shqipërinë dhe zhvillimin ekonomik të saj, por për mbarë rajonin.

/Bekim Bici/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here