Benzema: Do të zhvilloj një sezon të madh

0

Karim Benzema duket më i cliruar pasi Higuain u transferua te Napoli. Hapësirat për francezin në “Bernabeu” do të jenë më të mëdha, por aktivizimin duhet ta meritojë dhe ta sigurojë përmes një konkurrence të fortë te Reali.

“Higuain është larguar dhe unë jam duke punuar shumë për sezonin e ri. Ndihem mirë dhe premtoj se do të zhvilloj një edicion të madh në planin personal, me qëllimin e qartë për të fituar gjithçka”, – tha sulmuesi francez.

Ai shtoi se ndihet puna e mirë që po bëhet nga Anceloti dhe Zidane. “Është shumë i rëndësishëm ky bashkëpunim mes tyre, sepse i vlen jo vetëm Realit për momentin, por i jep Zidanes këshilla të nevojshme në trajning. Unë jam i sigurtë se Zizu do të ketë një karrierë të madhe si trajner,” – nënvizoi ai.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here