Bentley prodhon makinën e parë 4×4

0

Kompania e prodhimit të makinave Bentley pritet të prodhojë makinën e saj të parë 4×4. Me motorin e saj me 570 kuaj fuqi, makina4×4 do të jetë më e fuqishme se Mercedes-Benz AMG, si dhe Porsche Cayenne Turbo S të cilat kanë motor me 550 kuaj fuqi.

Sipas drejtuesve të kompanisë reagimi i konsumatorëve për një makinë 4×4 ka qenë i lartë dhe kompania s’do të kursejë asgjë në automjet të ri, duke krijuar mbi 1000 vende pune. Makina pritet të dalë në treg në vitin 2016.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here