Bentley prezanton makinën e re Continental GT V8 S

0

Bentley prezanton makinën e re Continental GT V8 S  e cila është aktualisht në skalionin e sipërme të tregut të automjetëve.

Bentlely prodhon makina me performancë të lartë që janë tepër luksoze dhe shumë të shtrejta për arsye se pjesa më e madhe e tyre janë bërë me dorë.

Kjo makinë luksoze mund të arrijë 100 km në orë në 4.3 sekonda dhe ka nje shpejtësi maksimale prej 308 km në orë, pavaresisht motorit të fuqishëm harxhon shumë më pak se versionet e tjera.

Makina ka motor 4.0 litra turbo të dyfishtë V8, i cili prodhon 521 kuaj-fuqi dhe së shpejti do të prezantohet në Frankfurt.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here