BE cakton 3 nëntorin për zgjedhjet lokale të Kosovës

0

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka  njoftuar dje se 3 nëntori është vlerësuar në Bruksel si datë e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Republikën e  Kosovës.

Sipas Tahirit, kjo datë është propozuar nga Bashkimi Evropian dhe se duhet mbështetur edhe nga partitë opozitare të cilat e kanë përkrahur dialogun për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Tahiri ka thënë  se institucionet e Kosovës duhet ta vlerësojnë këtë dakordim të BE-së që zgjedhjet lokale të mbahen më 3 nëntor dhe në fund të marrin një vendim.

 

 

/ Elta Liksenaj /

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here