Basha: Rama dhe Tahiri përgjegjës për situatën e krimit të krijuar në vend

0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Gjirokasta është shprehur se vendi ynë nuk ka asnjë lloj sigurie ndërkombëtare. Duket që shifrat e veprave kriminale në vendin tonë po rriten dita-ditës, ndërkohë që kryeministri Rama dhe ministri i Brendshëm Tahiri nuk janë në gjendje ta ndalojnë këtë,ka theksuar ai.

Gjithashtu kreu i PD-së është ndalur dhe në premtimin e pambajtur nga qeveria Rama-Meta, për hapjen e vendeve të punës, por përkundrazi ekonomia e familjeve shqiptare ka shënuar rënie.

Në kuadër të 23 vjetorit të themelimit të degës së Partisë Demokratike në Gjirokastër, Basha ka theksuar përgatitjet që po bën kjo forcë politike, e cila ka nisur me hartimin dhe përzgjedhjen e njerëzve të saj më të mirë, për tu përgatitur për ardhjen e pushtet.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here