Basha në Shkodër: 27 janari, protesta për të ngritur zërin kundër paligjshmërisë

0

 

 

 

 

basha-ne-shkoder

Nga Shkodra lideri i opozitës u bën thirrje të gjithë qytetarëve të Shkodrës ti bashkohen protestës për të ngritur zërin kundër paligjshmërisë.

Në një bashkëbisedim me ta për protestën e 27 janarit, Lulzim Basha u tha se i pret të parët

Qeveria e paligjshme nuk ka për t’i rezistuar dot bashkimit të shqiptarëve. Nuk i rezistoi dot diktatura e jo më t’i rezistojë Edi Rama, ky frikacak që e mbyllën 1200 naftëtarë në bunker. Çfarë do t’i bëjnë 12 mijë shkodranë, 120 mijë shqiptarë të bashkuar në sheshin e protestës më 27 janar? Do t’i thonë se koha jote ka marrë fund!”

Shefi i opozitës  tha se  situata aktuale në vend dhe shtysa e qytetarëve për protestën e ditës së shtunë është ndarja e realitetit të shqiptarëve nga realiteti që jetojnë klientët e kryeministrit.

kryedemokrati pas thirrjes së bërë u kërkoj qyetarëve  që   mesazhin se qeveria duhet të largohet  në mënyrë që qytetarët të kenë mundësi për zgjedhje të lirë të votës.të shpëndahej mes miqëve dhe të afërmve.

Basha shprehet  së lidhja e kryeministrit nuk është me qytetarët ,por me kriminelët.

Përgatiti: E.B

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here