Basha: ‘’Berisha’’ histori suksesi

0

Partia Demokratike ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës parlamentare për të komanduar kreun e ri të grupit parlamentar.

Lulzim Basha ka qënë ai që e ka zhvilluar këtë mbledhje, duke falenderuar të gjithë deputetët për punën e jashtëzakonshme që kanë bërë gjatë këtyrë viteve të qeverisjes nga zoti Berisha.

“Qeverisja  Berisha është dhe do të mbetet një  histori e pakrahasueshme suksesi. Ata që kanë ardhur sot në pushtet do të duhet t’i bëjnë llogaritë dhe bilancin e saj, jam krenar që kam qënë pjesë e kësaj qeverie”- u shreh Basha

Basha kërkoi nga krerët më të lartë të PD-së që të jenë pararoja e një opozite të fortë.

Gjithashtu Basha ka garantuar se opozita e sotme nuk do të jetë ajo e baltës, shpifjeve, bllokimit dhe dhunës verbale, por një opozitë e fortë e fakteve.

/Armela Ago/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here