Barça fiton ndeshjen, humb Messin

0

Në javën 13 – të Ligës Spanjollë Barcelona ka fituar 4-1 sfidën përball Real Betis, në fushën e kësaj të fundit. Katalanasit me këtë fitore arrijnë të ruajnë kryesimin dhe vazhdimësine e fitoreve.

Lajmi i keq në kampin e Barcelonës është dëmtimi i yllit Lionel Mesi që u detyruar të linte dje fushën që në minutat e para për shkak të një problemi muskular.

Në ndeshjen tjetër të rëndësishme të kampionatit Spanjoll, Atletiko Madrit ka barazuar 1-1 në sfidën përball Vilarealit, duke i dhënë kështu mundësinë Realit të afrohet me pikë pas fiores 5-1 përball Real Societad.

Rezultatet e ndeshjeve të plota pas javës së 13 – në Ligën Spanjolle :

Real Madrit – Real Societad  5 – 1

Getafe – Elcce  1 – 1

Atletiko Bilbao – Levante   2 – 1

Celta Vigo – Rajo Vajekano   0 – 2

Espanjol – Sevilja  1 – 3

Valencia – Valadolid  2 – 2

Vilareal – Atletiko Madrit  1 – 1

Real Betis – Barcelona 1 – 4

Osasuna – Almeria   0 – 1

Granada – Malaga   3 – 1

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here