Balaj e nis me gol aventurën tek Rijeka (VIDEO)

Aventura e sulmuesit shqiptar Bekim Balaj ka nisur në mënyrën më të mirë tek skuadra e Rijekës. Sulmuesi shkodran ka shënuar golin e tij të parë në ndeshjen e parë me fanellën e klubit kroat. Rijeka ndodhej në avantazh 1-0 në ndeshjen kundër Lokomotivës së Zagrebit, ndërkohë që në minutën e 58-të Balaj shënon golin

Aventura e sulmuesit shqiptar Bekim Balaj ka nisur në mënyrën më të mirë tek skuadra e Rijekës. Sulmuesi shkodran ka shënuar golin e tij të parë në ndeshjen e parë me fanellën e klubit kroat.

Rijeka ndodhej në avantazh 1-0 në ndeshjen kundër Lokomotivës së Zagrebit, ndërkohë që në minutën e 58-të Balaj shënon golin e sigurisë për këtë takim. Ndeshja e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së kroacisë u mbyll me rezultatin 4-1.

Me këtë debutim të suksesshëm mbrojtësi i Kombëtares shqiptare duket se e siguron menjëherë vendin në formacionin e parë.