Autobusi përplas këmbësorin në “Rrugën e Durrësit”

0

Zinxhir aksidentësh ndodhin si pasojë e pakujdesisë së shoferëve.

Në shumë raste janë konstatuar drejtues autobusësh nën efektin e alkoolit dhe tejkalimit të shpejtësisë, duke vënë re një papërgjegjshmëri në rritje të tyre për aksidente që mund të ishin shmangur.

Një aksident i tillë ka ndodhur edhe paraditen e sotme rreth orës 10:28 në “Rrugën e Durrësit”. Autobusi që drejtohej nga shtetasi LL.N, ka përplasur të moshuarin H.ZH, 77-vjeç. Këmbësori ka mbetur i lënduar dhe është dërguar me urgjencë në spital për ndihmë mjekësore.

Drejtuesi i autobusit është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

A.Q

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here