Arvizu i bën apel shqiptarëve për të votuar

0

Aleksandër Arvizu, Ambasadori amerikan në Tiranë nëpërmjet një shkrimi në Twitter u bën thirrje shqiptarëve të marrin pjesë në votime dhe njëkohësisht parashtron një tablo rreth zgjedhjeve të ardhshme.

“Periudha e zgjedhjeve këtu. Moment emocionues për Shqipërine. Pse duhet të votoni? Që të bëheni pjesë e demokracisë,” shkruan Arvizu.

Në shkrimin e tij Arvizu i cilëson zgjedhjet si një moment mjaft i rëndësishëm dhe emocionues për vendin tonë.

/Erzen Carja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here