Arrestohet zyrtari i ATK-së, mori ryshfet

0

Akuzohet nga policia e Kosovës pas një hetimi për veprën marrje rryshfeti një zyrtar i Agjencionit Tatimor të Kosovës me inicilalet I.K, punëtor në zyrën rajonale të ATK-së në Gjilan.

Prokurori i rasti, Arben Kadriu ka deklaruar se zyrtari i arrestuari dyshohet se i ka kërkuar 2000 euro nga një afarist, duke i premtuar atij se do t’i kryej punë në ATK, duke i mbyll kontrollin në një firmë.

I dyshuari e ka mohuar këtë vepër dhe është deklaruar se ai do të zë avokat, por me gjithë këtë atiju i është caktuar masa e paraburgimit për 48 orë.

/Enkeleda Cami/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here