Arrestohen 14 klandestinë, në kërkim 2 fierakë

0

Policia e Shtetit ka ndaluar mesditën e sotme 14 emigrantë klandestinë, sirianë dhe eritrieas në afërsi të vendit të njohur si Uji i Ftohtë në Tepelenë.

Nga policia mësohet se klandestinët, nëntë meshkuj dhe pesë femra, janë shoqëruar nga dy fierakë, të cilët janë identifikuar dhe shpallur në kërkim.

Gjithashtu mësohet se 14 emigrantët kishin kaluar ilegalisht kufirin shqiptar nga Greqia dhe përmes Malit të Zi, shpresonin të kalonin në vendet e Europës Perëndimore.

2 fierakët janë larguar mënjëherë nga vendngjarja në drejtim të paditur, policia po punon për kapjen e tyre.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here