Armët kimike, reagon Tahiri: Jemi të papërgatitur për këtë përgjegjësi

0

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka deklaruar se vendi është i papërgatitur për të marrë një përgjegjësi të tillë si ai i shkatërrimit të armëve kimike.  Në një postim në profilin e tij në Facebook, Tahiri shkruan se “vendi mund të ketë shpatulla të vogla për të mbajtur një barrë kaq të madhe”, por shton se opozita e Sali Berishës i ka shpatullat shumë më të vogla për tu ringjallur nëpërmjet Asadit.

Ndërkohë në një postim e tij në  Facebook shkruan :“Ndërkohë Fatmir Mediu bën thirrje të mos përsëritet Gërdeci!!! Ndërkohe Sali Berisha, njeriu që nuk dinte ku binte Gërdeci, madje që nuk dinte as që kishte një baxhanak që i vdiq në Gërdec, dika me siguri që Edi Rama ka marrë vendim për të thënë PO!!! Ky është një moment kritik në historinë e një vendi. Por një moment që na nxori të gjithëve ca mësime në koks. E për më tepër, të gjithëve të papërgatitur e shumë larg pritshmërisë për vendin që duam e ëndërrojmë. Jam absolutisht i bindur se Kryeministri Rama do marri vendimin e duhur, për popullin dhe vendin e vet”.

Ndër të tjera  Tahiri deklaron se qeveria fitoi për popullin, dhe e tillë do jetë deri në fund, pavarësisht opozitës që populli nuk përton ta marrë me shkelma përsëri, siç bëri dhe dje.

/Erilda Sulika/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here