Argjentina merr hak, “poker” Gjermanisë

Argjentina mundi Gjermaninë me rezultatin bindës 4-2 në miqësoren e luajtur mbrëmë. Njeriu i ndeshjes ishte Angel di Maria, i cili shënoi një gol dhe asistoi në tre golat e tjerë. Serinë e golave e hapi Aguero në minutën e 20-të. Erik Lamela dyfishoi shifrat në fundin e pjesës së parë. Sapo nis pjesa e dytë amerikano-latinët shënojnë

Argjentina mundi Gjermaninë me rezultatin bindës 4-2 në miqësoren e luajtur mbrëmë.

Njeriu i ndeshjes ishte Angel di Maria, i cili shënoi një gol dhe asistoi në tre golat e tjerë. Serinë e golave e hapi Aguero në minutën e 20-të. Erik Lamela dyfishoi shifrat në fundin e pjesës së parë.

Sapo nis pjesa e dytë amerikano-latinët shënojnë edhe dy herë, me Fernandezin në të 47-n dhe Di Marian në të 50-n.

Andre Schrrule ngushtoi diferencën në minutën e 52-të. Rezultatin e takimit e vulosi heroi i Gjermanisë në finalen e Botërorit, Mario Gotze në minutën e 78-të.