Apple, rriten aksionet falë shitjeve të Iphone

0

Aksionet e prodhuesit të kompjuterave dhe smartphone-ve, Apple, janë rritur me afro 5% në bursë. Rritjet u shenuan vetëm pak pasi u raportua se përfitimet e tremujorit të tretë ishin më të larta nga sa pritej.

Apple pati një fitim prej 6,9 miliardë dollarë për 3 muaj, prill-maj-qershor, veçanërisht falë shitjeve të smartphone-ve  iPhone. Sipas kompanisë, u shitën rreth 31,2 milionë iPhone, një rekord për këtë 3 mujor  krahasuar me 26 milionë gjatë vitit të kaluar.

/Klajdi Lleshi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here