Ambasadorja franceze: Shqipëria hapa para në rrugën drejt BE-së

0

Ambasadorja franceze në vendin tonë Christine Moro, duke vlerësuar zgjedhjet si më standarde dhe në favor të shqiptarëve ka ftuar partitë të bashkëpunojnë. “Zgjedhjet ishin me standarde dhe në favor të shqiptarëve. Nëse partitë do të punojnë se bashku do të ketë hapa drejt integrimit” mësohet të ketë thënë ajo, duke shprehur bindjen se vendi po ecën drejt Evropës.

Deklarata eshte bërë gjatë një takimi në Tiranë në kuadër të ditë  Kombëtare të Francës, ku të pranishëm kanë qenë mes të tjerësh edhe presidenti i vendit, Bujar Nishani, kryeparlamentarja Topalli dhe kreu i PS-se, Edi Rama.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here