Algjeri, humb kontaktet avioni me 110 pasagjerë në bord

0

Linja ajrore kombëtare e Algjerisë, Air Algerie, thotë se ka humbur kontaktet me një nga avionët e saj fluturues nga Burkina Faso.

Kontakti është humbur rreth 50 minuta pas ngritjes nga Ouagadougou, ku linja ajrore është cituar nga agjencia shtetërore e lajmeve të Algjerisë.

AH Fluturimi 5017 ka 110 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit në bord, thanë zyrtarët.

“Në përputhje me procedurat, Air Algerie ka nisur planin e saj të emergjencës,” deklaruan zyrtarët e Air Algerie, të cituar nga agjencia e lajmeve APS.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here