Aksidentohet autobusi, 35 viktima në Kenia

0

Të paktën 35 pasagjerë të një autobusi u vranë në një aksident pranë Mwingi, përgjatë rrugës ndërmjet Nairobi dhe Garissa, ne verilindje të Kenias. Sipas autoriteteve shoferi humbi kontrollin e automjetit duke dalë nga rruga.

[blockquote style=”style-1″] “Ka ende shumë njerëz të plagosur rëndë ” tha komandanti i policisë së rrugore. Të mbijetuarit thanë se autobusi ishte i mbingarkuar dhe disa pasagjerë udhëtojnë në këmbë, shumë prej tyre ishin fëmijë.[/blockquote]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here