Aksident në Lezhë-Laç, një i vdekur dhe dy të plagosur

0

Një askident automobilistik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në aksin rrugor Lezhë-Laç. Një automjet tip ‘Citroen’ me targa AA789FM ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga.

Për pasojë ka vdekur një person dhe dy të tjerë janë plagosur. Viktima është shtetasi 23-vjeçar me inicialet B.B.

Nga hetimet e deritanishme të policisë bëhet e ditur se shkak i askidentit mund të ketë qenë shpejtësia e madhe me të cilën lëvizte automjeti.

/Romina Qama/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here