Afganistan,18 oficerë të vrarë

0

Gjatë një prite të ngritur nga talebanët në provincën veri-lindore të Badakhshan-it mbetur të paktën 18 oficerë të policisë afgane të vrarë dhe disa të plagosur .

Lajmi u bë i ditur nga Ministri i Brendshëm afgan që saktësoi se një hetim i mirëfilltë ka nisur për zbardhjen e sulmit.

ndërsa talebanët morën përgjegjësinë për sulmin duke deklaruar se kishin marrë nën kontroll armët e patrullës policore dhe trupat e pajetë të disa të vrarëve duke deklaruar se i kishin dorëzuar ato tek udhëheqësit tribalë të zonës.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here