Afganistan, sulm me bombë vriten 4 vajza

0

Katër vajza të mitura afgane kanë humbur jetën nga një sulm me bombë në provincën Helmand.  Zyrtarët e policisë thonë se vajzat, nga mosha 7 deri në 12 vjeç janë vrarë në momentin kur po mbushnin ujë  në lumë.

Forcat policore fajësojnë kryengritësit talibanë për vendosjen e bombës në anë të rrugës. Ndërkohë që, Helmandi ka qenë për kohë të gjatë fushëbetejë kryesore midis talibanëve dhe forcave afgane dhe atyre ndërkombëtare.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here