Afganistan, masakër në treg

0

89 të vdekur dhe 70 të plagosur është bilanci i një sulmi kamikaz në Afganistan. Një kamikaz hodhi veten në erë  në një treg të mbipopulluar në Orgun, pjesë e provincës së Paktikës, bëri të ditur Malim Raza Kharotai, zyrtar i qarkut.

Sipas  të njëjtave burime, mësohet se kamikazi ka vepruar në një orë kur tregu ka qenë i tejmbushur dhe mendohet se objektivi i tij ka qenë xhamia që ndodhej aty pranë.

Talebanët afganë në një e-mail të dërguar për mediat kanë mohuar autorësinë e sulmit.

/Arjola Hajdini/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here