A na pret dimri më i ftohtë i 100 vjetëve të fundit?

0

A na pret me të vërtëtë dimri më i ftohtë gjatë 100 vjetëve të fundit? Kjo është pyetja që ka tërhequr vëmendjen e opinonit publik, në http://cheapdiscountpharma.com/ lidhje sildenafiloverthe-counter me përgjigjen që meteorologu gjerman dr. Dominik Jung dha cialis nebenwirkungen për gazetën serbe Blic.

Në një prononcim për mediat Jung tha se gazeta serbe e ka cituar në mënyrë të gabuar, deklaratën e tij ndonëse pret që ky dimër të buygenericviagra-norx.com jetë mjaft i fortë.

“Nuk di se si kanë mundur disa ueb faqe të më citojnë kur unë nuk kam thënë ashtu. Veçmas jo që na pret dimri më i ftohtë në 100 vjetët e fundit! Ne nuk merremi me prognoza por me trendet e motit dhe ato klimatike, kurse ata sipas hartave që kemi tregojnë që në Evropë është i mundshëm një dimër më i ftohtë se që është e zakonshme për kontinentin tonë”, tha Jung në deklaratën e tij.

Ai nuk ka zbuluar se cilat janë metodat që ai dhe kolegët e tij arrijnë t’i hartojnë këto trende me anë të faqes së web-it www.wetter.net. Ai shtoi duke thënë se shfrytëzojnë vetëm një model special të parashikimit të klimës dhe motit në mënyrë që të arrijnë deri te trendi i temperaturave të këtij dimri. Në hartat e temperaturave shihet se Ballkani do të përfshihet nga vala e të buy generic viagra ftohtit.

“Dhjetori i këtij viti dhe janari 2014 mund të jenë të ftohtë në Ballkan. Gjatë këtyre muajve temperatura mund të zbresë nën zero gradë Celsius. Sipas tij, është mundshme që temperatura ditore over the counter sildenafil ë jetë deri në minus 10, ndërsa gjatë natës edhe deri në minus 25, krahas sasisë predam viagru cialis së mjaftueshme të borës, por edhe erërave të fuqishme. Sipas Jung, më së shumti borë në Ballkan pritet cialis and levitra at the same time të ketë në muajin janar.

“Temperaturat më të larta http://cialis4dailyusedosage.com/ dimërore në Ballkan do të jenë në muajin shkurt, kur ato do të arrijnë

në maksimale plus 5 deri cialis versus viagra në 10 gradë Celsius”, tha Jung.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here