7 gusht, LG do prezantojë modelin G2

0

LG u ka dërguar mediave të teknologjisë ftesat për një ngjarje në të cilën pritet të lançohet modeli i ri i telefonit të saj të mençur, LG G2.Aktivitetin e saj  LG-ja pritet ta zhvillojw më 7 gusht.

LG G2 thuhet se do të vijë me ekranin e madh të ndjeshëm në prekje i cili do të ketë një diagonale prej 5.2 inç, në ndërfaqen IPS me rezolucion prej 1920 x 1080 pikselëve, ndërsa procesori i pajisjes do të jetë i mbështetur nga quad core 2.3GHz Qualcomm Snapdragon 800.

LG G2 thuhet se do të ketë edhe 3G RAM me kamerën e pasme me 13 mega-piksel dhe Android 4.2.2 Jelly Bean.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here