50-vjeçarja me aftësi të kufizuara sjell në jetë fëmijën e saj të parë

0

1548774867_WhatsAppImage20190129at11.48.42

Gruaja 50-vjecare me aftësi të kufizuara solli në jetë vajzën e saj të cilën e quajtën El’Ana.
El’Ana është fëmija i parë i një çifti paraplegjik.  Ajo ka lindur ditën e djeshme në maternitetin “Koço Glozheni” në Tiranë dhe gëzon shëndet të plotë.

Çifti Pirja nga dëshira e madhe për të patur një fëmijë, në Gusht të vitit 2018 i janë drejtuar maternitetit “Koço Glozheni”.  Zenepe Pirja ka marrë një përkujdesje të vaçantë nga stafi gjatë shtatzanisë dhe për të evidentuar problemet e ndryshme ka qëndruar në një dhomë të posaçme për 5 muaj.

Në fund mjekët janë shprehur se kjo shtatzani nuk ka qënë aspak e lehtë por u finalizua me sukses.|

P.Barjamllari

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here