Termeti i 26-të Nëntorit

0

2019 ka shënuar ngjarje të shumta që kanë lënë gjurmë në historitë njerëzore dhe sidomos në historine e shqiperisë pasi nje termet me maganitudë 6.4 të shkallës rihter tronditi vendin tonë si asnjëherë më parë.

Objektiv.al ju sjell disa nga fotot më pikante të shkrepura gjatë 2019

Nje foto e bërë në një vend të varfër e nderthur me një foti e bërë në nje vend të pasur, Dealiteti ne botë.

Pasojat e luftës në Siri

Njerëz që ndezin një qiri në shenjë solidariteti me viktimat

Përplasje mes policisë kundër njerëzve kundër sistemit

Ekipet e shpëtimit duke shpetuar nje vajzë në një vend të përmbytur.

Uragani Harvey, një shtëpi ku rrinë të moshuar e përmbytur.

Tërmeti në Shqipëri, vullnetarë duke u kërkuar për shenja jete.

Termeti ne shqipëri

Brenda kampeve të Isisit

A.C

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here