2014 mbërrin në Zelandën e Re dhe Australi

0

Vendet që e mirepritën të parët ardhjen e Vitit të Ri ishin Zelanda e Re dhe Australia.

Fishekziarret shumëngjyrëshe që ndricuan qiellin e Zelandës së Re dhe Australisë, kanë sjellë shkëlqim e buzëqeshje në minutat e para të një viti të ri për banorët e tyre.

Spektakli tradicional i hedhjes së fishekzjarreve festive nga “Sky Tower”dhe ura e
“Whitematas” mblodhi mijera njerez në Okland, qyteti që tradicionalisht mirëpret banorët neozelandezë në orët e para të një viti të ri.

Zelanda e re, feston 3 ditë me rradhë dhe karakteristikë e këtyre ditëve festive është numri i madh i turistëve, që e zgjedhin si destinacion të preferuar për ti kaluar bukur këto ditë.

Ështe sheshi kryesor në Sidnej , Australi që mbledh turma të panumërta njerezish të cilët pozicionohen në pritje të spektaklit të jashtëzakonshëm të fishekzjarreve.

Australia kategorizohet në listën e vendeve ku organizimi i festës së fishekzjarreve është kthyer në traditë prej vitesh.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here