Vrasja në Bulqizë, në pranga i dyshuari

0

I dyshuari për ngjarjen e rëndë të ndodhur pak ditë më parë në Bulqizë, ku mbeti i vrarë bizesmeni , Qerim Marku është arrestuar në Tiranë.

Policia bën të ditur së ka arrestuar 33- vjeçarin ditën e djeshme. Gentian Duva vrau një bizesmen dhe plagosi një kalimtar të rastit pak ditë më parë në Bulqizë. Dëshmitarët e rastit kanë arritur ta njohin autorin e krimit dhe policia e ka arrestuar duke u bazuar në dëshmitë e dhëna.

I dyshuari është shoqëruar në komisiariat  ku u mbajt në izolim dhe më pas u  dërgua në Dibër për hetimet e mëtejshme

/Asida Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here