Nokia prezanton modelin “e lirë” Lumia 625

0

Pas prezantimit të rezultateve financiare të cilat janë përsëri në rënie, prodhuesi i njohur finlandez Nokia ka prezantuar modelin e ri të telefonit të mençur, Nokia Lumia 625, i cili do të jetë një model i përballueshëm nga çmimi.

Lumia 625 është një model i ri i telefonit që bazohet në sistemin operativ Windows Phone, me ekranin e ndjeshëm në prekje me 4.7 inç, dhe rrjetin 4G. Aparati celula do të vijë në treg me një çmim të lirë, rreth 220 eurove.

Përveç ekranit të madh, Nokia Lumia 625 do të vijë edhe me rezolucion prej 800 x 480 pikselëve,si dhe procesorë dual core 1.2GHz Snapdragon S4

/Klajdi Lleshi/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here