Zyrtare: Anglia rinovon me Southgate deri në vitin 2024.

0

Nga Ermal Spahiu

Puna e mirë shpërblehet. Anglia ka njoftuar se Gareth Souithgate do të vazhdojë të udhëheqë “Tre Luamët” përtej Botërorirt të vitit të ardhshëm.

Deklarata e plotë në faqen zyrtare:

“Jemi të lumtur të njoftojmë se trajneri Gareth Southgate dhe ndihmës trajneri Steve Holand kanë nënshkruar kontrata të reja që do ti mbajë ata deri në Dhjetor të vitit 2024.

Southgate, i cili shënon 5 vitë në stolin e “Tre Luanëve” në fund të këtijmuaji, ka mbikëqyrur një periudhë positive progresi, duke e udhëhequr Anglinë në një gjysmëfinale të Kupës së Botës dhe vendin e tretë në Ligën e Kombeve, përpara se të siguronte performancën më të mirëe të meshkujve në 55 viote me finale e Europianit këtë verë

Kontratat e reja nënkuptojnë se Southgate dhe Holland do të drejtojnë Anglinë në Kupën e Botës 2022, përpara kualifikuesve të Europianit të 2024, që fillon në mars të vitit 2023”.

Objektiv.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here