Milan: Leao humbet duelin me Liverpool, në dyshim dhe Theo Hernandez

0

Nga Ermal Spahiu

Milan humbet një lojtar të rëndësishëm në prag të ndeshjes me Liverpool. Sipas lajmeve të fundit, që vijnë nga infermieria e klubit, Rafael Leao nuk ia ka dalë të rikuperohet nga një dëmtim në pulpë dhe nuk do të përfshihet në duelin e rëndësishëm përballë skuadrës angleze.

Milan do të luajë të martën në mbrëmje përballë kryesuesve të grupit B dhe do të kërkojë fitoren e dytë pas suksesit me Atletico Madrid në Wanda Metropolitano. Kuqezinjtë janë të motivuar pas dy sukseseve në kampionat dhe do tentojnë të surprizojnë skuadrën e Klopp me shpresën për të arritur kualifikimin në 1-18-tat.

Një tjetër futbollist në dyshim është dhe mbrojtësi i majtë Theo Hernandez, i cili nuk është në gjendje të mirë fizikë dhe ditën e nesërmë do të mësohet nëse do të jetë i gatshëm për trajnerin Pioli ose jo.

Objektiv.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here