Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zjarri në autobus vret 52 Uzbekë që  udhëtonin për në Kazakistan

Zjarri në autobus vret 52 Uzbekë që udhëtonin për në Kazakistan

0 Komentet 🕔18.01.2018 - 13:53

19Kazakhstan-sub-master768

Një zjarr i rënë në një autobus në veriperëndim të Kazakistanit vrau 52 shtetas Uzbekistanas në një rrugë të përdorur nga punëtorë dhe emigrantë që shkonin në Rusi, njoftoi të këtë të enjte Ministria e Brendshme e Kazakistanit.

Autobusi po udhëtonte përgjatë një rruge në rajonin e largët Aktobe që lidh qytetin Rus të Samarës me Shymkent, një qytet në Kazakistanin jugor afër kufirit Uzbek.

Rruga përdoret gjerësisht për të transportuar punëtorët Uzbekë për në Rusi, dhe nga Rusia në vendet e tjera ku ata shpesh marrin punë në ndërtim.

Vetëm pesë vetë arritën të shpëtonin nga automjeti i djegur, u tha në një deklaratë në Departamentin e Emergjencave të Ministrisë së Brendshme Kazake.

Ministria tha se aksidenti kishte ndodhur në orën 10.30 të mëngjesit , por nuk ka dhënë detaje për shkakun e aksidentit . Zyrtarët e lartë të qeverisë shtuan se çështja do të hetohet dhe do të zbardhen shkaqet e aksidentit.

Përgatiti: E.S.L

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214