Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zjarr në pyllin Darzëzë të Fierit dhe në Peshtan të Lushnjes

Zjarr në pyllin Darzëzë të Fierit dhe në Peshtan të Lushnjes

0 Komentet 🕔11.09.2013 - 12:16

Në qytetin e Fierit ka rënë zjarr në pyllin Darzezë dhe në Lushnje në  zonën Peshtan për shkak të pakujdesisë.

Në këtë zonë nuk ka rreshje shiu dhe zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Era e fortë në këtë zonë ka sjellë përhapjen e shpejt të zjarrit dhe ka djegur rreth 130 ha me pisha,duke sjellë një dëm shumë të madh në këto zona.

/Adisa Sida/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr