Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zhgënjen Laçi, Kukësi e Teuta pranë kualifikimit

Zhgënjen Laçi, Kukësi e Teuta pranë kualifikimit

0 Komentet 🕔05.07.2013 - 08:10

Laçi ka zhgënjyer në ndeshjen e parë të eliminatorëve për në Ligën e Europës duke u mposhtur me rezultatin 0-1 në Korçë. Ndërsa Teuta ka arritur të fitojë 3-1 dhe Kukësi ka barazuar në transfertë 1-1.

Laçi zhgënjeu që në takimin e parë të këtij raundi të Ligën e Europës, duke u mposhtur nga skuadra e Diferdange i Luksemburgut me rezultatin 0-1.

Formacioni  i Stavri Nicës edhe pse krijoi volum të madh loje nuk arriti ta gjente rrugën e rrjetës, ndonëse kishte përballë një nga skuadrat më të dobëta që merr pjesë në këtë garë.Goli i vetëm i këtij takimi u realizua në minutën e 84 nga Lebrense.

Kukësi ka bërë një paraqitje shumë të mirë në transfertën e vështirë të Flora Talinit duke korrur një barazim 1-1.

Ishin të zotët e shtëpisë që kaluan në avantazh në minutën e 11 me anë të Post dhe kaq kishte për vendasit në pjesën e parë, pasi Kuksianët fillojnë të dominojnë në fushën e lojës duke pasur disa raste për shënim, por pa rezultat.

Goli i barazimit erdhi në minutën e 79 me anë të Prognit që ishte një ndër me të mirët në fushë. Kuksianët janë favorit në ndeshjen e kthimit pasi mjafton të mbrojnë rezultatin dhe kalojnë në fazën tjetër.

Teuta nuk ka zhgënjyer në “Niko Dovana” pasi ka mposhtur moldavët e Daça të Kishinjevit me rezultatin 3-1. Në minutën e 29 ishin durrsakët që kalojnë në avantazh me anë të Xhafajt por nëntë minuta më pas Pavlov barazon rezultatin.

Në pjesën e dytë miqtë patën disa raste për shënim, por në minutën e 68 Dosti kalon në avantazh “djemtë e detit” dhe në të 73 Mancaku shënon një euro gol duke u vulosur edhe rezultatin përfundimtarë 3-1.

/Ariglon Pali/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
0°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214