Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zgjidhet “Mësuesi i Vitit 2013”

Zgjidhet “Mësuesi i Vitit 2013”

0 Komentet 🕔30.05.2013 - 14:49

Në një  aktivitet të zhvilluar në ambjentet e Universitetit “Hëna e Plotë” (Bedër) u zgjodh” Mësuesi i Vitit 2013″. Kjo erdhi si rezultat i votimit të nxënësve të disa gjimnazeve në vendin tonë.

Arjan Gani aktualisht mësues në gjimnazin e Gjuhëve të Huaja në qytetin e Elbasanit, shpallet “Mësuesi i Vitit 2013”. Rezultati u bazua në anketën, e cila zhvillohet çdo vit në Universitetin Bedër, ndërsa Fatmir Vejsiu, drejtor i Arsimit Parauniversitar në Shqipëri ishte ai i cili dorëzoi këtë çmim.

Të pranishëm në këtë aktivitet ishin pedagogë dhe arsimtarë të shumtë nga gjimnazet në të cilët u realizua kjo anketë, përfaqësues të drejtorisë arsimore si dhe një numër i konsiderueshëm studentësh.

Në fjalën e tij mësuesi fitues Arjan Gani, vlerësoi universitetin për këtë organizim dhe shprehu emocionet për cmimin e marrë, gjithashtu falenderoi jo vetëm të pranishmit dhe studentët që e votuan, por njëkohësisht të gjithë kolegët e tij mësues në vendin tonë.

/Erzen Carja/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr